INFORMACE K ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

Vítám Vás stále ještě v prázdninové pohodě.
ZAHAJOVACÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKA, SE KONÁ HNED V PONDĚLÍ 2. ZÁŘÍ OD 17,00 NA ZAHRADĚ MATEŘSKÉ ŠKOLY.
Prosíme na schůzku bez dětí, pokud je to jen trošku možné. Nelze zajistit hlídání.
Postupně budu přidávat základní informace k nadcházejícímu školnímu roku 2019/2020, takže stránky sledujte, prosím, průběžně.
Pečlivě si prostudujte Školní řád a další potřebné informace a dokumenty, které najdete na našich www stránkách.Školní řád

Z těchto dokumentů vybírám:
Provoz mateřské školy je od 6,30 do 17,00
Od 6,30 se všechny děti schází ve třídě Ježků – horní pavilon.
Od 7,00 začíná provoz ve třídě Myšek, Zajíců a Žabek
Od 7,30 je již provoz ve všech třídách
Dolní pavilon: Odpoledne od 16,00 se děti ze Zajíců, Žabek a Sov spojují do Medvědů ( Sovy někdy až v 16,30)
Horní pavilon: Děti z Krtků a Myšek se od 16,00  nebo 16,30 spojují do Ježků.

Do mateřské školy vstupujete v určených časech na čip. Mimo tuto dobu musíte zvonit na třídu, nezapomeňte se představit a podívat se do kamery, paní učitelka Vás musí vidět.
Vstupy:  6,30 – 8,30       12,15 – 13,00        15,00 – 17,00
Odcházet jde vždy přes zvonek na dveřích.
Kdo ještě nemá čip, vyzvedne si ho od 2.9. v ředitelně. Prosím raději v poledne, ráno bude rušno.

PRVNÍ DEN:
1. Na hlavních dveřích a vývěsce u školky budou všechny seznamy dětí, najdete si svoji třídu. Na vchodových dveřích u tříd najdete seznamy pro konkrétní třídu. Poradí vám i zaměstnanci mateřské školy, kteří k tomu budou určeni.
2. Prosíme o příchod opravdu maximálně do 8,30. V 8,00 sepisujeme stavy přítomných dětí na stravu, první den mimořádně vyčkáme.
3. Po vstupu za pomoci personálu (ale zvládnete to i sami) najdete značku dítěte, která je i na botníku – přezůvky – a skříňce. Tam uložíte věci dítěte na převlečení na doma, do školky a náhradní oblečení. POZOR, obrázky na značkách jsou ve všech třídách stejné, ale každá třída má jiný barevný podklad. Nezapomeňte hledat stejnou barvu značky na botníku a na skříňce. 
4. Vydáte se ke třídě a předáte dítě osobně učitelce. “Ostřílení mazáci” již všechno vědí, “nováčci” :
– sdělíte paní učitelce jméno dítěte a vše co budete mít na srdci. Prosíme, zbytečně neprotahujte loučení, je to těžké, vím, ale krize odezní rychle. Připravte se na případné slzičky, je to normální. Vždyť dítě odchází od těch nejmilejších……tady je to opravdu na Vás, vydržte.
5. Pro nováčky je dobré, pokud jen trochu můžete, chodit první týden po obědě domů. Odchod po obědě je mezi 12,15 – 13,00.
6. Pro dítě chodíte až do třídy. Paní učitelky z Myšek ale prosí, zůstaňte v šatně, po 12,15 se budou samy chodit dívat a děti Vám posílat. Je to z důvodu klidného průběhu oběda, ten je ze začátku hodně náročný.
7. Odpoledne je odchod od 15,00 – 17,00. Pokud potřebujete přijít / odejít v jiných časech, domluvte se s paní učitelkou přímo ve třídě.
8. První den obdržíte ve svých třídách
– aktualizaci, nabídku kroužků, vstupní heslo do FOTOGALERIE  školky , přihlášky do kroužků. Nabídka kroužků bude také postupně vložena na stránky
Nadstandardní aktivity    Nyní tam najdete ještě loňské informace, termíny se domlouvají. Prosíme aktualizace a přihlášky do kroužků odevzdat 15. 9. 2019.
9. Nezapomeňte si do svých PC nastavit odebírání novinek z našich www stránek. Nejlépe z hlavní strany, odběry novinek z jednotlivých tříd trošku váznou. Na hlavní stranu jsou dávány nejdůležitější základní informace, termíny jednotlivých akcí najdete v Plánu akcí, který se velice často aktualizuje, tak sledujte, ať nepřipravíte své dítě o nějakou taškařici. Plán akcí
10. Třídní stránky paní učitelky průběžně aktualizují o informace ze života třídy a o fotky. Udělejte si čas a občas do třídy nahlédněte………..
Na třídních stránkách najdete, co bude vaše dítě do školky ještě potřebovat přinést. Tento odkaz je informativní, každá třída má malinko jiné požadavky.
Co děti potřebují
Informace pro nováčky
Jak připravit dítě na školku
Poprvé do školky

11. PROSÍME, STRÁNKY SLEDUJTE PRŮBĚŽNĚ, BUDE DOPLŇOVÁNO!