Zprávičky ze čtení u Ježků

V pátek 4.10. nás navštívila babička Josefka a přinesla nám pohádku z příběhů “Křemílka a Vochomůrky”, tentokrát byla o tom, jak vařili povidla a ani si nelízli. Děti babičku velmi mile přivítaly a živě s ní diskutovaly o pohádkách i tématech, o kterých si ve školce povídáme. Samozřejmě se nezapomněly představit a pozdravit. A pak už pozorně poslouchaly a  po skončení pohádky dokázaly odpovídat na záludné otázky. Prohlédly si s babičkou ilustrace k pohádce a na závěr si nakreslily první obrázek do svých pohádkových deníků. Obrázky se dětem moc povedly a za odměnu si nalepily “veselou samolepku”. Všichni jsme prožili pěkné chvilky s pohádkou a milou babičkou a moc se těšíme, až za námi znovu přijde!!!

 

Ve středu 9.10. jsme ve třídě přivítali další “pohádkovou babičku”, tentokrát paní Ivanku. Přišla za námi s pohádkovým příběhem z knihy “Nová dobrodružství skřítka Medovníčka”. Příběh vypráví o skřítkovi, který jak už jeho jméno napovídá se nestará jen o včeličky, ale o celý les a jeho obyvatele- zvířátka. V tomto příběhu si Medovníček chce postavit krmítka pro ptáčky a nasbírat na poli slunečnicová semínka, aby je mohl v zimě  ptáčkům sypat, aby nehladověli. Taky jsme se seznámili s některými jeho kamarády- veverkou, zmijí, srnečkem… I v tomto příběhu všechno dobře dopadlo- zvířátka se na zimu dobře připravila a Medovníček nasbíral dost semínek pro ptáčky a děti zjistili, kdo že to zbarvuje listy a že zmije se nemusí bát, ale do lesa mají chodit raději ve vysokých botách- to víte, jistota je jistota…..Na konci příběhu děti dostaly úkol- měly nakreslit barevné listy a na jejich výtvarné umění dohlížela znaleckým okem paní Ivanka. Rozhodla, že všichni si za svůj um zaslouží samolepku, a tak se nejen kreslilo, ale i nalepovalo o sto šest!!!! Děkujeme paní Ivance za krásný pohádkový příběh, ale hlavně za to, že jsme mohli strávit čas v její milé společnosti!!!!

Ve středu 23.10. nás navštívila další milá a usměvavá babička Viki. Paní Viki je s námi v tomto projektu od začátku a když už má svá vnoučata dávno školou povinná, velmi se na děti těší a má k nim neobyčejně vřelý a otevřený přístup a ony jí to vrací úsměvy a pozorným chováním. Zkrátka chvíle s p. Viki jsou neopakovatelné a oboustranně nabíjecí!!! Tentokrát dětem přinesla příběh z naší dávné minulosti z období panování císaře Karla IV. Příběh formou pohádky děti zasvětil do vzniku Karlova mostu a Nového Města v Praze. Děti se babičce nejdříve představily, pak pozorně poslouchaly čtení  a na závěr  si  s babičkou povídaly o tom, kde bydlí a o návštěvě hvězdárny ( v pohádce se o hvězdách mluvilo). No a nakonec děti vytvořily velmi povedené “hvězdné” kresby do svých deníčků a babička Viki jim velmi pohotově a s radostí pomáhala. Samozřejmě jsme nezapomněli na odměnu v podobě pohádkové samolepky. Moc jsme si to s p. Viki užili a ona s námi!!!!! Děkujeme!!!!!