Flétna – co se naučíme

Název kroužku:  Hra na flétnu
Kroužek vede: paní učitelka Jana PETRÁSKOVÁ z ježků
Četnost: 1x týdně
Cena: 850 Kč
Náplň kroužku:

 V malých skupinkách okolo 5 dětí naučíme děti hrát na 1. jednoduchý nástroj. Máme vlastní unikátní metodiku a CD podle které můžou děti doma trénovat.

V Mateřské škole v kroužku Hry na flétnu pískáme pro radost a pro zdraví! Nástroj flétny je pro děti prvním nejjednodušším hudebním nástrojem, který pozitivně působí na zdraví dýchacího ústrojí, motoriku prstů a především děti skamarádí s hudbou. S notami a pískáním se děti seznámí pomocí barev a “notových kamarádů”.

S prvními krůčky ve světě hudby dětem pomáhají dvě malé myšky Foukalka a Pískalka v naší metodické knize S flétnou a zvířátky do hudební pohádky napsanou přímo naším odborným a oblíbeným metodikem, panem Alešem Sedlmeierem. Jedná se o vhodný materiál k výuce hry na zobcovou flétnu v mateřských školách, který doporučujeme k zakoupení.

Pokud se malé dítě rozhodne hrát na hudební nástroj, má ještě celé mládí a i celý život na to, aby v tomto ušlechtilém konání pokračovalo. Není proto nutné hned na začátku umět zahrát mnoho lidových písniček a zvládat hrát mnoho tónů, většinou na úkor správné techniky hry na zobcovou flétnu. Raději se zaměřujeme na rozvíjení potřebných základních dovedností: práci s dechem, správné držení nástroje a artikulaci.