Informace od Ježků

Akce na říjen:

3.10.- “Košířský preclík”- rodinné sportovní odpoledne na ŠZ od 16h

4.10.- ” Čtení s babičkou Josefou”

7.10.- “Podzimníček”- rodinné tvoření

9.10.- “Čtení s babičkou Ivankou”

11.10.- “Vernisáž podzimníčků”

12.10.- “Slavnosti Prahy 5”

16.10.- “Přehlídka jízdní hlídky městské policie”

17.10.- ” Návštěva hvězdárny na Petříně”- program “Astrohrátky”(hrazen z                                                                           osobního konta)

18.10.-” Zdravověda”- interaktivní program první pomoci

22.10.- Interaktivní program s p.uč. Viktorii ( seznámení s životem lidí v                                                                                     Korei)

23.10.- “Čtení s babičkou Viki”  a interaktivní hudební pořad “Potichounku”

 

Úterý 8.10.

Dnes jsme měli s dětmi vyjímečný den, “vařili” jsme si “vesele- zdravé” svačinky. Moc Vám všem děkujeme za spolupráci!!! Zeleniny i ovoce bylo dost a moc nám chutnalo!!! Děti si podle své fantazie nazdobily namazané či suché chlebíky, z kterých si pomocí vykrajovátek vykrájely různé tvary- hvězdičky, ozdobná kolečka, kostičky…. nebo si chlebík nechaly celý a ten pak zdobily. Někteří svedli kousky zeleniny i nakrájet či ozdobně vyříznout pomocí okrasných škrabek či kulatých nožů. Děti byly opatrné a velmi zručné!!! Zdobení si moc užívaly a měly velkou radost z hotových chlebíků. Udělali jsme si pár fotografií (jukněte do fotogalerie), a pak jsme se pustili do zdravého “mlsání” a představte si, že se po “veselých” toustech jen zaprášilo, než jsme uklidili a umyli použité nádobí, byly talíře prázdné……!!!!  Tak dobrou chuť!!! A zase příště!!!! 

Úterý 22.10.

Dnes jsme měli další vyjímečný den- “cestovali jsme do daleké asijské země- Jižní Korei a to díky p. uč. Viktorce. Připravila si pro nás komponovaný pořad o této zemi, kterou v létě navštívila. Na interaktivní tabuli jsme shlédli krásné fotografie, mapující život obyvatel, seznámili jsme se s podobou lidí, jejich zvyky, oblečením i jídelními zvyklostmi. Poslechli jsme si charakteristickou hudbu a viděli jsme typický “vějířový” tanec. Také jsme se dověděli, že tu pejsci nechodí na vodítku, ale jezdí v “kočárku”, viděli jsme školu a školku- už víme, že tu i docela malé děti nosí uniformy. Poznali jsme i typickou architekturu…. Mohli jsme si prohlédnout a osahat či vyzkoušet několik předmětů symbolizujících tuto zemi- soška Budhy, jídelní hůlky. Viktorka nás také naučila dvě korejská slovíčka, která děti během dne opakovaně aktivně použily a na závěr jsme si vyrobili vějíře a s Viktorkou jsme si zatančili “vějířový” tanec, tolik typický pro tuto krajinu. Všichni jsme si “korejské” dopoledne moc užili a těšíme se na další cestování !!!!! Moc děkujeme!!!!!

Shrnutí měsíce října

Během uplynulého období jsme prožili spousty zajímavých a nevšedních okamžiků a na nudu jsme rozhodně neměli čas!!! Díky Vám jsme si např. pochutnali na “Veselých zdravých svačinkách” a učili se poznávat ovoce a zeleninu nejen podle vzhledu, ale i vůně a chutě. Navštívili jsme s dětmi hvězdárnu na Petříně, kde jsme za pěkného počasí mohli pozorovat Slunce, díky speciálnímu dalekohledu a aktivně se účastnit vesmírných jevů při “Astrohrátkách”, které si pro nás připravila moc hodná a milá paní průvodkyně. Ve školce jsme si pak získané vědomosti opakovali a upevňovali při prohlídce vesmírných encyklopedií, při četbě “Pohádek z hvězd”, v pracovních činnostech, říkance a písničce. Tak jako se mění den a noc mění se i roční období a s ním i naše témata, a tak se stalo, že jsme se ocitli uprostřed rozběhlého podzimu a po sklizni ovoce a zeleniny, jsme se vydali do blízkého parku na sběr podzimních plodů, abychom si udělali podzimní výzdobu třídy a prohlédli si dary přírody z blízka tzv. “pod lupou”. V říjnu nás také navštívila p.uč. Viktorka (viz. výše) se svým interaktivním programem a také velmi milé a laskavé “pohádkové” babičky (viz. rubrika “CČČD”). Téma podzimu nás bude provázet i začátkem příštího měsíce a určitě bude i tentokrát o čem psát!!! Tak krásný a voňavý listopad!!!!