Informace od Ježků

Leden

Akce:

28.1.- návštěva knihovny “Špalíček veršů a pohádek” od 10,00h(program je                                                                                                               zdarma)

návštěva knihovny se pro nemoc knihovnice nekonala, tak děti, co byly nemocné o návštěvu nepřijdou- bude v náhradním termínu!!!!

 

Shrnutí měsíce:

I když to venku na zimu vůbec nevypadalo, my jsme v Ježcích zimu měli….Povídali jsme si jak se mění příroda, počasí, povídali jsme si o zimním spánku některých zvířátek, o ptácích, kteří odlétají na zimu jinam i o těch, kteří zůstávají a jak je třeba o ně i zvířátka v lese přes zimu pečovat. Seznámili jsme se s některými pojmy jako- krmelec, krmítko… Poznávali jsme lesní zvířátka prostřednictvím encyklopedií a edukativní hry “Trio”. Také jsme si povídali o vlastních zážitcích a zkušenostech s péčí o zvířátka, především domácích mazlíčků. V neposlední řadě jsme poznávali, co mají ta která zvířátka ráda k jídlu a kde žijí. Pro ptáčky jsme vyrobili krmítka z recyklovaných materiálů a společně jsme je v Cibulkách zavěsili i se semínky slunečnice, kterou jak už teď víme, mají ptáčci moc rádi!!! Naučili jsme se zimní a ptáčková říkadla a několik písniček, vyrobili jsme pár zimních obrázků a veverku s oříšky. Věnovali jsme se i zimním sportům a bezpečnosti při sportování. Na interaktivní tabuli jsme viděli zimní sporty v reálném prostředí a s kamarádem “Sněhulákem” jsme plnili nejrůznější úkoly. Závěr měsíce pak patřil knize a práci s ní. Učili jsme se správnému zacházení s knihou a poznávali jsme různé druhy knih- leporela, encyklopedie, zvukové knihy, obrázkové, učebnice…..Na toto téma jsme pak volně navázali tématem pohádky, kterému se budeme věnovat v následujícím měsíci…..