Informace od Myšek

Červen

Poslední měsíc v tomto zvláštním školním roce utekl jako voda. Bylo nám hezky veselo, učili jsme se, hráli si, byli hodně venku. Počasí k nám bylo milosrdné a cvičení na zahradě nebo maraton po ránu nám pěkně rozproudilo krev žilách . Pirátský den nám vyšel skvěle, cesta za pokladem, plnění úkolů, hledání a konečně obrovská radost z nalezení truhly. Takový byl náš červen! Slunečný, hřejivý a hlavně veselý.

Přejeme všem našim MYŠKÁM malým i velkým…krásné a hlavně zdravé prázdninové dny :o)

Vaše velké Myši

 

 

 

Květen

Máme tu poslední květnový týden, týden kdy jsme se po dlouhé době opět sešli v MYŠKÁCH. Pět květnových dní uteklo, vyprávěli jsme si co kdo dělal, jak se kdo měl. Zopakovali jsme si vše co známe a doučili jsme se nové básničky, ty, které byly dětem posílány. Zahrada je v této době nedílnou a hodně využívanou součástí našich dnů, zatím jsme nezmokli.

Vaše Myši

 

Duben

Co se děje ve školce v dubnu? Když byla školka uzavřena, nastal čas pro generální úklid. Byly vydezinfikovány všechny prostory MŠ,  uklizeny třídy, kompletně vyprány všechny textílie. Některé prostory MŠ byly vymalovány. Zkrášleny byly i venkovní prostory, průběžně se uklízí školní zahrada, terasy a sklady hraček, kontrolují se venkovní hrací prvky. A venku Vás čeká po návratu i malé překvapení. Další překvapení Vás čeká ve třídě, tak doufáme, že se už brzy uvidíme, ať se můžete sami přesvědčit. Moc na Vás myslíme, opatrujte se!

Vaše paní učitelky z Myší

 

Březen

Milé děti, milí rodiče, v březnu jsme toho společně moc nestihli. Vítaným zpestřením pro nás byla živá zvířata v mateřské škole. A pak nám z důvodu karanténních opatření zavřeli školku a my zůstali doma. Stýská se nám po Vás! Abychom mohly být s Vámi aspoň v nějakém spojení, každé pondělí budete od nás dostávat e-mailovou zprávu, ve které Vám budeme zasílat nápady a inspiraci pro práci doma. Přejeme Vám klidné dny, hlavně ať jste zdraví. Opatrujte se a věříme, že se opět brzy uvidíme.

Vaše paní učitelky z Myší

 

Únor

V měsíci únoru do naší školy přišel pán s programem “Bubnujeme pro radost”. Naše přítomné děti (a nebylo jich mnoho, vzhledem k nemocnosti) si bubnování náležitě užily. Prvotní ostych zmizel a děti řádily. V dalších dnech jsme si s chutí zdramatizovali pohádku “Boudo, budko”. Nutné bylo opakování třídních pravidel – opakování matka moudrosti.  Také jsme zažili sportovní dopoledne s medvědem Emanem.  Před setkáním s Emanem jsme se posilnili ovocem máčeném v čokoládové fontáně. Zbylé ovoce jsme druhý den zkoumali chutí – čichem – zrakem. Velká legrace byla při dechovém cvičení, bublání, jak jste jistě viděli ve fotogalerii. S únorem jsme se rozloučili karnevalem.

Vaše Myši

 

Leden

V lednu jsme se těšili na sníh, ale nenapadl. A tak jsme si, místo radovánek na sněhu, povídali o zvířátkách v zimě. Největším zážitkem byla dramatizace pohádky “Boudo, budko”, kdy se každé z dětí na chvíli proměnilo v herce a zahrálo si roli zvířátka. Leden byl měsíc velké nemocnosti. Těšíme se na únor, co zajímavého nám přinese.

Vaše Myši

 

Prosinec

V prosinci k nám přišel na návštěvu Mikuláš s čertem a andělem. Každého obdaroval malou nadílkou.  Na jedno dopoledne se z nás stali cukráři, pekli jsme společně perníčky, které byly moc dobré. Další dny byly ve znamení Vánoční besídky. Poctivě jsme opakovali básničky, které jsme se naučili od začátku školního roku, zpívali jsme s kytarou a učili se nové koledy. Besídka se nám moc povedla. Další akcí, která pro nás byla velmi zajímavá, bylo zdobení vánočního stromečku na Loretánském náměstí. Děti si samy ze skořápek ořechů vyrobily ozdoby, kterými stromeček nazdobily. Odměnou za jejich snahu byly výborné opečené buřty s chlebem a teplý čaj.

Vaše Myši

 

Listopad

Listopad začal Halloweenem, děti si ten den užily veselý karneval a radost z masek. V tomto měsíci bylo také možné vyzkoušet si jízdu na koních. Další akce a dětská spokojenost. Již druhý měsíc také probíhají workshopy Bricks4Kidz. Každé setkání začíná nejdříve společným představením zvířete, kde a jak žije..a následně společně sestavujeme dané zvíře podle návodu. Také jsme se zúčastnili “Týdne tolerance”. Děti měly možnost shlédnout divadelní a taneční představení, kde aktéry byli lidé s handicapem. Velkým úspěchem listopadu byla akce “Hájovna”. Zde jsme si užili působivé čtení paní Hellerové a bojovku s malou odměnou. Veliké díky za tuto akci. Nakonec bychom rády pochválily naše malé Myši za pomoc při stříhání růžových keřů a zazelenění truhlíků před kuchyní MŠ.

Vaše Myši

 

 

Besídka

Besídka naší třídy se bude konat v úterý 17.12. 2019 od 16.00 hod. Na všechny se moc těšíme!

Vaše Myši

 

 

Řijen

Druhý měsíc našeho společného soužití ve školce. Jde nám to!! Snažíme se. Pilujeme naučené, procvičujeme nové návyky, dovednosti. Zpíváme. Velmi oblíbené jsou básničky s pohybem, pokaždé zaujmou všechny děti. A to je moc důležité. Zapojit se, spolupracovat. Procvičujeme jemnou i hrubou motoriku. Velkou radost nám dělá i  “nápověda”…co že to je? Znáte to…když něco  chcete říci a nemůžete si vzpomenout. U básniček se to stává i nám, dospělým. A pak přijde od dětí ta nápověda, hodí slovo nebo verš a sláva, básničku společně dokončíme!! Pomoc přichází i v jiných situacích, děti už dobře vědí, jak je důležité pomáhat si navzájem. Dělá nám to radost. Jak jistě víte od svých dětí, v říjnu bylo mnoho akcí a máme spoustu zážitků-policie, sanitka, divadlo. Z některých akcí máte fotografie ve fotogalerii.

Vaše Myši

 

Září

Máme za sebou první měsíc společné docházky do třídy MYŠEK. Adaptace byla u někoho plačtivá více, u někoho méně. Teď už je nám spolu dobře. Děti si zvykají na pravidelný režim dne a na pravidla, která máme na třídě. Všechny znají své značky, což je velmi důležité nejen pro ně samotné, ale i pro nás. S chutí se učí nové básničky, říkadla a písničky s pohybem. Těší se na společné cvičení, hraní, povídání i výtvarné tvoření.

Vaše Myši

PROSÍME VÁS, PODEPISUJTE DĚTEM VŠECHNO JEJICH OBLEČENÍ I OBUV A NECHTE JIM V ŠATNĚ VE SKŘÍŇCE MINIMÁLNĚ JEDNU SADU NÁHRADNÍHO OBLEČENÍ (SPODNÍ PRÁDLO, TRIČKO, TEPLÁKY, PONOŽKY). DĚKUJEME.