Informace od Zajíčků

12.4.2018

Pyžámková noc

Denní program zvládly všechny děti na jedničku. Nikdo neplakal, naopak jsme si den velmi užili.

Napínavá a dobrodružná byla cesta lesíkem za pokladem. Cestu jsme museli hledat podle fáborků. Došli jsme až na lesní hřiště, kde jsme se vyřádili. Zpátky byla cesta rychlá, už nám kručelo v bříšku a těšili jsme se na grilovačku a buřtíky.

Po večeři jsme se převlékli do pyžámek a čarovali jsme. Z kouzelné peřiny jsme si vytáhli plyšáka do postýlky, aby nám nebylo smutno. Pak už jen zoubky a pohádka na dobrou noc. Noc byla pro některé z nás náročnější, ale všechno dobře dopadlo.

Tak zase příště!!!

 

4.4.2018

Děkujeme maminkám za příjemné chvíle strávené v naší třídě zajíčků při včerejším programu “Mámo, táto, pojď si hrát”.

 

3.4.2018

Dnes se naše třída zúčastnila hudebního pořadu Potichoučku. Hudbu nám přišel přiblížit Bc. Ondřej Tichý. Nejenže sám hrál na různé hudební nástroje, ale i děti si různé nástroje vyzkoušely. Do rytmu hudby si děti zatančily, zapochodovaly, jako hudební doprovod využily pusinky, ruce i nohy.

Děti byly opravdu nadšené, krásně spolupracovaly. V květnu nás čeká ještě jedna hodina.

 

 

27.3.2018

Hurá, a je to tady! Přípravy na Velikonoce probíhají v plném proudu. Zdobíme vajíčka, sázíme osení, pečeme mazance, vyrábíme kuřátka,…. Podívejte se do fotogalerie, jaké máme šikovné děti.

 

13.3.2018

Velikonoce se kvapem blíží, tak se musíme začít s dětmi “ladit na jaro”. Prosíme rodiče, aby nejpozději do pondělí 19. března přinesli 2 vyfouknutá vajíčka.

Počátkem měsíce dubna se děti z naší třídy zúčastní zajímavého hudebního pořadu. Podrobnější informace naleznete v přiloženém letáčku:

Hudební pořad POTICHOUČKU

 

21.2.2018

Dnes nás ve školce navštívila domácí zvířátka. V tělocvičně jsme si mohli pohladit, nakrmit nebo jen prohlédnout kůzle, 2 slepičky, králíčka a husu. Děti byly nadšené.

Máme opravdu báječný týden, v pondělí si děti zase pohrály s Borůvkou a Fidorkou.

 

16.2.2018

Konečně jsme se dočkali sněhové nadílky a mohli se věnovat zimním radovánkám! Podívejte se do fotogalerie jak jsme si zařádili. Doufejme, že to letos nebylo naposledy.

 

9.2.2018

Tento týden jsme si s dětmi povídali o hudbě – ukazovali jsme si hudební nástroje na obrázcích, poslouchali jsme je na CD a nově jsme se s nimi mohli seznámit i prostřednictvím magic boxu.  S využitím tohoto vybavení jsme si také zazpívali a zatančili (tanečky s Míšou). Děti Vám určitě rády popovídají.

 

24.1.2018

Dne 21. února proběhnou v naší třídě konzultační hodiny. Prosíme rodiče, aby se zapsali do vyvěšeného rozpisu.

 

24.1.2018

Dnes k nám opět zavítala Fidorka. Děti se s pejskem přivítaly, házely mu míček, daly mu pít vodu z kelímku, schovávaly dobroty pod kelímek…. Na pejska si už zvykly a těší se na další setkání, které proběhne v pondělí.

11.1.2018

Ve středu nás poprvé navštívili dva pejsi, Borůvka a Fidorka. Po počátečním oťukávání si děti pejsky hladily, házely jim míček a také jim z dlaně nabídly mňamku. Ve fotogalerii se můžete na canis-hrátky podívat.

Příště k nám pejsci zavítají ve čtvrtek 18. ledna.

 

 

Přejeme všem vánoční svátky plné radosti a pohody a do nového roku 2018 hodně zdraví a štěstí.

 

 

 

21.12.2017

Dne 10.1.2018 nás navštíví dva pejsci vycvičení pro cannisterapii.

Společně s dětmi si pohrajeme s Fidorkou a Borůvkou.

 

 

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA ZAJÍČKŮ

       

Zveme všechny děti, sourozence, rodiče a prarodiče na vánoční besídku, která se bude konat dne 12.12.2017 od 15.30 do cca 17.00 hodin v naší třídě. Přijďte si oddechnout, popovídat a pohrát.

Prosíme, kdo může, přineste na ochutnání cukroví, ovoce, či sušené ovoce.

Těšíme se na krásné odpoledne.

 

 

10.11.2017

Milí rodiče,

hlásíme se Vám po delší době – v naší třídě bojujeme s různými nemocemi, “nucený pobyt doma” postihl nejen děti, ale i nás, dospělé. Ale ani toto nás nemůže odradit od zajímavých aktivit. Podívejte se do naší fotogalerie, najdete tu fotky z podzimního karnevalu a také z výletu na Petřín.

Doufáme, že už máme nejhorší za sebou a budeme se společně těšit a připravovat na blížící se Vánoce.

 

 

 

 

Upozorňujeme rodiče,

že v naší třídě máme potvrzený výskyt infekčního onemocnění ruce-nohy-ústa.

 

Hipoterapie

Rádi bychom Vás informovali o možnosti občasné hipoterapie ve školce. Třída Žabiček jezdí každý pátek na hipoterapii do Bohnic a pokud přijde do školky méně dětí, mohou volné místo využít děti z naší třídy.

Pokud máte o hipoterapii zájem, prosíme Vás o potvrzení od lékaře.

 

13.10.2017

Milí rodiče,

rádi bychom se s Vámi podělili o zážitky a postřehy z uplynulého týdne.

Vzhledem k menšímu počtu dětí ve třídě a krásnému počasí, jsme vyjeli poznávat i vzdálenější okolí naší školky. K tomu jsme 2x využili i městskou hromadnou dopravu – autobusem jsme jeli na Šmukýřku a odtud pěšky zpět do školky a dále tramvají na Újezd, kde si děti pohrály na hřišti pod Petřínem. Musíme děti velice pochválit,  jízdu dopravními prostředky zvládly bez problémů, chovaly se tiše, vzorně nastupovaly i vystupovaly, čekaly na rozsvícení zeleného panáčka na přechodu…. Zkrátka jsme na ně velice pyšné!!!!

Kromě toho děti zvládly i delší procházky po okolí – navštívili jsme hřiště v lesoparku Cibulka, hřiště mezi zástavbou…

Denně s dětmi cvičíme, zpíváme, individuálně pracujeme u stolečků.

Dnes si děti odpočinek o víkendu opravdu zaslouží.

 

 

Milé děti, milí rodiče,

už podruhé v tomto roce za námi přijeli koníci. Podívejte se do naší fotogalerie, jak na nich děti jezdily.

 

Milí rodiče,

tak jsme společně zvládli další týden.
Děti si postupně zvykají na nový režim – učí se běhat při zvuku bubínku, zpívat písničky za doprovodu ozvučných dřívek, zkouší stříhat, lepit, malovat prstíky i štětcem…
Chodíme na procházky dokonce už i mimo areál školky – dalším pro nás milým překvapením bylo, že dětí chodí hezky za ruku.
Po náročném pracovním týdnu si děti odpočinek skutečně zaslouží!!!
Znovu Vám děkujeme za vstřícnost.

HURÁ!!!!

První týden máme za sebou. Všechny děti byly úžasné a mile nás překvapily bezproblémovým nástupem.
Děkujeme všem rodičům za vstřícnost, ochotu a trpělivost v prvních chaotických dnech vzájemného seznamování.