Informace ze Sov

BYSTRÝ LIŠÁK LEOŠ – Rudolfinum 15.2. 2018

Jak se nám dnešní edukační program ČNF líbil? Prostě super. Hravou formou byly děti zasvěceni do obsahu opery Leoše Janáčka (byť si děti stále zaměňovaly nositele jména Leoš s Leošem Marešem) – “Příhody lišky Bystroušky” a také do muzikologického pojmu “zpěvomluva”, tj. děti přestaly mluvit běžnou intonací a akcentem, ale mluvu převáděly do zpěvu po “janáčkovsku”.  Dokonce podaly závažná rozhodnutí, jako: …”Už budu jenom zpívat, protože je to krásnější než mluvení!”  Prosím, přesvědčete se sami nahlédnutím do naší galerie, kde můžete všechno nejen vidět, ale i slyšet.      

 

MASOPUST 14.2. 2018

Masopustní veselí jsme si opravdu užili. Nejprve jsme si udělali módní přehlídku, pak jsme si zatančili. No a bez práce nejsou koláče. Tudíž jsme se dali do práce: zadělali jsme tvaroh – všem moc chutnal, vyloupali mandle, namočili rozinky. Z listového  těsta jsme si vykrájeli kolečka na která jsme si dávali tvaroh, domácí švestková povidla,  rozinky a mandle. Kuchařky nám je pak upekly.  Celé masopustní dopoledne jsme zakončili s dudákem, který nám přišel zazpívat a zahrát masopustní příběh.  Kdo nevěří, ať nahlédne do naší fotogalerie ( omlouváme se, ale fotografie nám nejdou otáčet. Kdo by uměl pracovat ve Wordpessu a měl chuť nám s nástroji jeho galerie pomoci, byly bychom moc rády).

 

  Zprávičky z “Hračkobraní” 25.1. 2018:

Děkujeme za vaši podporu v přípravě na tuto akci. Všechny děti si přinesly Lego a tak se hojně sestavovalo – někomu to šlo lépe, některým se trošičku pomáhalo.  Dlužno říci, že si děti pomáhaly většinou vzájemně. Skutečně celé dopoledne při sestavování Lega vládla velmi tvůrčí a přátelská atmosféra, všichni byli zapojeni a myslíme si, že všichni měli prostor to své Lego všem představit a sdílet z něj se všemi svou radost. V naší galerii najdete několik fotografií z tohoto dopoledne.    

 

Vážení rodiče,

v lednu jsme měli několik velmi zajímavých a zábavných pořadů v naší školce: Povídání o Kongu s Chris Mulenda, Bezpečný pes a Konec úrazům.  V naší galerii najdete několik fotografií z těchto akcí.  

 

Zprávička z návštěvy Rudolfina 7.12. 2017:

Setkání s lektorkou Veronikou, harfou a s paní Bouškovou – naší nejlepší harfistkou a světově uznávanou profesorkou bylo naprosto famosní . Všichni jsme si to velmi užili, převládala velmi přátelská a tvůrčí atmosféra, všechny děti byly plně zaujaty vyprávěním a hudebním “řáděním”.  V naší galerii naleznete několik fotografií a videí z tohoto pořadu. Další setkání v Rudolfinu nás čeká v únoru 2018.

 

Malá technická univerzita

Vážení rodiče, v naší třídní galerii najdete několik fotografií z předposlední Malé technické univerzity. Dětem se tyto lekce moc líbily, všichni měli možnost se zapojovat dle svých možností a dovedností.   

 

Sovy na návštěvě Domu Palata – 10/17

19.10. jsme navštívili obyvatele Domu Palata.  Moc se nám tam líbilo, naši hostitelé byli velmi příjemní a děti se dozvěděly spoustu zajímavostí z jejich života . V naší galerii (Galerie Sovy) najdete několik fotografií z této návštěvy. 

 

Slavnost škol 14.10.2017

Vážení rodiče a děti ze Sov, Krtků a Žab. Moc Vám děkujeme za podporu a spolupráci při tvorbě našeho hudebního programu pro tuto akci.  V Galerii Sovy najdete několik fotografií z tohoto dne. 

Děkujeme, p.uč. Petra, Veronika a Terezka  

 

2. setkání s panenkou Zojou 10/17

První setkání s persona dolls – Zoja

Níže se můžete dočíst o našem prvním setkání s panenkou Zojou -celoškolkový projekt Persona dolls ( rozvíjení sociálních dovedností a prevence paranormálních jevů v sociálním chování a komunikaci mezi dětmi)

Zoja web, první setkání

Panenka

Prosíme, sledujte níže podtržený odkaz. Najdete v něm informace ohledně Hračkobraní, návštěvy Rudolfina -nutnost dokladu k jízdnému, a zvláštní akci MČP 5.:

UPOZORNĚNÍ , PROSÍME SLEDUJTE !