Muzikoterapie

JAK TO BUDE DO KONCE ROKU…

Kroužek se nebude konat pondělí 30.4. dále také pondělí 7.5. a 14.5. z důvodu Školky v přírodě. O hodiny děti nepřijdou, budou nahrazeny v červnu takže kroužek bude končit v pondělí 18.6. kdy bude poslední hodina. 

DUBEN 

V dubnu už chodí většina z dětí do hodiny s velikou chutí. Zkoušíme proto hrát na různé nástroje a moc nám to jde. Také si občas hrajeme se svým hlasem a zkoušíme si hru na tělo.

ÚNOR + BŘEZEN

Vstupujeme do druhého pololetí a na dětech a jejich výkonech je to znát. Už ví, jak se pozdravíme a rozloučíme a i to, že si v hodinách užijeme legraci.

V těchto měsících jsme se s dětmi zaměřily více na doprovod písní jednotlivými hudebními nástroji.  Zkoušely jsme hrát na rumbakoule, rolničky… Dětem se líbila zejména rozmanitost nástrojů a písničky doprovázely s chutí. Ne všechny děti zpívají, ale to nám nebrání si alespoň broukat  🙂

PROSINEC

Tento měsíc byl zejména ve znamení zpěvu koled. Proto jsme s dětmi hodně hrály hlavně na rolničky a jiné ozvučné nástroje. Zkusily jsme si také jaké to je zpívat u kytary a to se všem moc líbilo.

LISTOPAD

V listopadu jsme se už s Orffovým instrumentářem seznámily více a proto jsme do hodin mohly zařadit i hru na tělo, která dětem pomáhá  s pochopením jednoduché rytmizace.  Zkoušíme taky jednoduchá zvukomalebná slova a doprovázet je na nástroje. Zkrátka ještě stále objevujeme co vše nám rozmanitý svět hudby nabízí. Přes počáteční ostych u některých dětí se do hodin již všichni aktivně zapojují.

ŘÍJEN

První měsíc je za námi 🙂 Děti se zatím s hudbou seznamují. Z Orffova instrumentáře využíváme zatím nejčastěji ozvučná dřívka, která nám pomáhají s rozvojem rytmického cítění. Zkoušíme už také jednoduché písničky dle našich možností např. Skákal pes, Kočka leze dírou… Všechny děti jsou moc šikovné. Za měsíc se opět ozveme 🙂

Pokud vás bude cokoliv zajímat, můžete využít email muzikoterapie.msduha@seznam.cz