Muzikoterapie

HODNOCENÍ DĚTÍ + VIDEA

Koncem měsíce ledna dostanete krátkou zprávu o tom, co už děti všechno umí.  Během ledna natočím s dětmi první videa. Další natáčím až koncem druhého pololetí a posílám to pak vše najednou. Pokud o něj ale máte zájem nyní, napište mi email na muzikoterapie.msduha@seznam.cz a já vám ho ráda přes Úschovnu pošlu.

PROSINEC

Tento měsíc byl zejména ve znamení zpěvu koled. Proto jsme s dětmi hodně hrály hlavně na rolničky a jiné ozvučné nástroje. Zkusily jsme si také jaké to je zpívat u kytary a to se všem moc líbilo.

LISTOPAD

V listopadu jsme se už s Orffovým instrumentářem seznámily více a proto jsme do hodin mohly zařadit i hru na tělo, která dětem pomáhá  s pochopením jednoduché rytmizace.  Zkoušíme taky jednoduchá zvukomalebná slova a doprovázet je na nástroje. Zkrátka ještě stále objevujeme co vše nám rozmanitý svět hudby nabízí. Přes počáteční ostych u některých dětí se do hodin již všichni aktivně zapojují.

ŘÍJEN

 

První měsíc je za námi 🙂 Děti se zatím s hudbou seznamují. Z Orffova instrumentáře využíváme zatím nejčastěji ozvučná dřívka, která nám pomáhají s rozvojem rytmického cítění. Zkoušíme už také jednoduché písničky dle našich možností např. Skákal pes, Kočka leze dírou… Všechny děti jsou moc šikovné. Za měsíc se opět ozveme 🙂

Pokud vás bude cokoliv zajímat, můžete využít email muzikoterapie.msduha@seznam.cz