ŘÍJEN V SOVÁCH

Japonské dopoledne – rekapitulace

Vážení rodiče, musím upřímně napsat, že se nám tato akce velmi povedla, děti byly celé dopoledne aktivní a zaujati všemi aktivitami. Snad Vám doma vyprávěly, že jsme skládali, hráli si hudebně pohybové hry (které se ještě pořádně doučíme, abychom si je mohli hrát bez Luky), poslouchat pohádku Peach boy v originálním jazyce byl opravdu zážitek. A snad i zpěv Luky zasáhl umělecky i lidsky vaše děti tak hluboce jako nás učitelky. A jak se Vám líbil dárek od Luky? V pravé části je jméno vašeho dítěte a v levé “děkuji”. Luka všechny pozdravuje, i jí se celé dopoledne líbilo a byla ráda, že s námi strávila svůj čas. V naší galerii jsou již fotky z našich akcí. 

Česko – Francouzské čtení – rekapitulace

Dopoledne nás přišli navštívit rodiče Effantin. Společně s nimi jsme si přečetli vybrané kapitoly knihy Malý princ. Na naši ICT tabuli jsme promítali ilustrace této knihy.  Děti také malovaly návrh, či svou představu jak asi vypadalo pilotovo letadlo z tohoto příběhu. Obrázek tohoto letadla tam totiž nenajdeme, přitom je velmi důležitou součástí příběhu.  Na nástěnkách naší šatny jste měli možnost jejich nápady ocenit. Také mohly malovat portrét Malého prince. Moc děkujeme za čas rodičů Effantin, bylo to pro nás velmi inspirativní a samolepky Malého prince, které přinesli pro děti udělali všem radost. 

Co nás čeká v říjnu

  • 3.10.  Japonské dopoledne – přijde nás navštívit Luka – budeme si společně číst, skládat origami, zpívat a hrát, seznámíme se s kaligrafií. Začínáme v cca  9:30
  • 8.10. workshop Vzdělávacího a informačního centra “Tolerance”
  • 10.10. Česko – Francouzské čtení a kreslení. Budeme si číst z knihy ” Malý princ” začínáme v 9:15
  • 15.10. den “Bílé Hole” – prosíme, oblečte děti do bílého oblečení
  • 15.10. divadlo v MŠ “Kouzelné housličky”. Začátek v 9:30
  • 18.10. jdeme do Rudolfina na vzdělávací program “Pelíšek plný bicích nástrojů”. Program začíná v 11:00, odcházet budeme v 10:00. Návrat předpokládáme v 12:45.
  • 22.10. “Týden Tolerance” – program upřesníme. Sledujte nástěnky a web. Děkujeme