ZÁŘÍ U ZAJÍČKŮ

13.9.2018

Vážení rodiče,

máme za sebou další týden nového školního roku. Během tohoto týdne jsme již nastavili pravidelný denní režim, který budeme dodržovat po celý rok. Začínáme hrou podle vlastního výběru, následují pohybové aktivity, komunitní kruh (zpívání, povídání na dané téma), pracovní činnosti (individuální nebo skupinová práce u stolečku) a pobyt venku.

V pondělí jsme se zúčastnili v tělocvičně divadelního představení pro nejmenší děti. Musíme děti pochválit, že statečně zvládly posezení v novém prostředí spolu s dětmi z jiných tříd. Sice některé děti nevydržely sledovat celou pohádku až do konce, ale napoprvé je to výkon úžasný.

Vzhledem k menšímu počtu dětí během týdne jsme netrávili dopoledne jen na školní zahradě, ale navštívili jsme i lesní “pastelkové” hřiště a také hřiště na Cibulkách. Když nám to počasí dovolí, chodíme ven i po poledním odpočinku.

Teď už děti čeká zasloužený odpočinek a v pondělí hurá do dalšího dobrodružství!

 

 

8.9.2018

Vážení rodiče,

po týdnu vzájemného oťukávání, okukování a pozorování bychom se s Vámi rádi podělili o naše postřehy.

Úvodem musíme konstatovat, že jsou Vaše děti velice šikovné, zvídavé a pracovité.

Od samého počátku se snažíme dodržovat pravidelný režim. Jednotlivé činnosti každý den opakujeme ve stejném pořadí. První den si děti hrály a hru jsme prokládali jen svačinkou a obědem. Každý další den jsme však přidávali další aktivity a ke konci týdne se již přiblížili k režimu, který budeme dodržovat po celý rok.

Od úterý se učíme s dětmi pracovat v kroužku – učíme se úvodní písničku  “Dobré jitro, dobrý den….”,  zkoušíme pohybové hry “Kolo, kolo mlýnský”, “Zajíček v své jamce”, zpíváme za doprovodu hudebních nástrojů, pracujeme u stolečků (zasazování barevných kolíčků, navlékání korálků, práce s modelínou).

Během dopoledne chodíme na školní zahradu, kde si děti oblíbily odrážedla, kola, písek, klouzačku, houpačku….

Celý týden byl pro děti opravdu náročný, ale všechny zvládly pobyt ve školce bez rodičů skvěle. Věříme, že během víkendu naberou nové síly a v pondělí se budeme těšit na další setkání.

 

 

Vážení rodiče,

již za pár dnů se setkáme ve třídě Zajíčků. Těšíme se na setkání s dětmi, které naši třídu navštěvovaly v loňském školním roce i na ty, které přijdou poprvé.

Rádi bychom nově příchozím dětem usnadnili nástup do nového prostředí, a proto bychom uvítali jakékoliv informace o Vašich dětech – o tom, co mají rády i co nerady, o jejich zájmech, rituálech, stravování a situacích, které obtížně zvládají…. Informace můžete zaslat na e-mail naší třídy zajici@skolkaduha.cz.

Na setkání se těší paní učitelky a asistentky ze třídy Zajíčků