Zpávičky ze čtení

Prosinec

V tomto měsíci nás navštívily dvě babičky- paní Eva a paní Vendulka. Paní Eva za dětmi přišla s pohádkou víly Amálky, kterou má moc ráda její vnučka a naše kamarádka Sofinka. Některé děti vyprávění o vile Amálce znají z večerníčku, ale všichni jsme si s chutí poslechli dobrodružný příběh o tom, jak Amálka zachránila vodu. Se stejnou chutí s jakou děti poslouchaly, nakreslily pak krásné obrázky do svých deníků. Paní Eva si obrázky se zájmem prohlédla a náležitě ocenila. 

Paní Vendulka za dětmi přišla s velmi starou knihou z níž jí předčítali její rodiče, kniha se jmenovala “Malá knížka pohádek”. Z knihy babička vybrala nejdříve smutnou a trochu strašidelnou pohádku “O myšce a jaterničce” a pak, na přání přečetla ještě dvě veselé pohádky o tom, “Jak chytali zajíce v Zlámané Lhotě” a “Jak chytali zajíce v Kocourkově”. Všechny pohádky se dětem líbily a s nadšením si je vyslechly až dokonce zvláště, když jim babička poslech zpestřila loutkami myšky, zajíce a donesla i skutečnou mrkev. Obrázky v deníkách pak náležitě ocenila a děti si zaslouženě nalepily pohádkové samolepky. 

Moc děkujeme oběma dámám za jejich návštěvu, čas a milý přístup a moc se těšíme na další pohádky!!!!! Tak krásný nový rok všem pohádkovým čtenářům!!!! Děkujeme, že jste s námi!!!!!