Zprávičky ze čtení u Ježků

Prosincové čtení

V pátek 7.12. jsme opět měli pohádkovou návštěvu, tentokrát v podobě babičky naší spolužačky Lucinky. Babička Ivanka dětem donesla “tlustou” knihu plnou pohádek z celého světa. Na páteční dopoledne s Lucinkou vybraly pohádky dvě- první byla o “Žabím králi” a druhá o “Králíkovi v trní”. Obě pohádky si děti vyslechly s nebývalou pozorností, a protože se jim pohádky i čtení babičky velmi líbilo, domluvili jsme se s babičkou, že přijde za dva týdny znovu a nějakou další pěknou pohádku dětem přečte a tentokrát si ji mohou vybrat samy. Po poslechu si děti opět vzaly pastelky a do svých deníčků nakreslily “žabí” nebo “králičí” obrázky- uvidíme jestli příště babička Ivanka pozná k jaké pohádce obrázky jsou?!. Na závěr pohádkového dopoledne rozdala Lucinka dětem sladkou odměnu- za pozorné poslouchání a pěkné obrázky.

Moc p. Ivance děkujeme a už teď se těšíme na další kouzelnou pohádku!!!!!

V pátek 14.12. jsme v naší třídě přivítali p. Anderson (maminku našeho kamaráda Davida), která za dětmi přišla  s rumunskou pohádkou. Pohádku si děti vyslechly v rumunském jazyce, a pak s pomocí naší jazykové asistentky Viktorky a za pomoci ilustračních obrázků, jsme si pohádku přeložili. Během poslechu jsme narazili na dvě slovíčka, kterým jsme rozuměli i bez překladu- čokolad, tobogan. Po pohádce jsme si společně s maminkou zahráli rumunskou hru, která je podobná naší hře “Na peška”. Na závěr našeho setkání dostaly děti od maminky sladkou odměnu. Toto dopoledne stejně jako ta předešlá velmi rychle uteklo, ale zůstal po něm pocit naplněnosti a sounáležitosti a vědomí, že i přesto, že mluvíme odlišným jazykem, dokážeme si porozumět a že existují slova a chvíle, které nás spojují. Děkujeme Davidově mamince za příjemnou atmosféru a nové věci, co nás naučila!!!! A těšíme se na opětovné setkání!!!

V pátek 21.12. jsme měli opět přivítat babičku Ivanku, ale bohužel jí to zdravotní indispozice nedovolila, ale určitě se brzy setkáme v příštím kalendářním roce!!!!       Tak krásné svátky a krásný pohádkový rok 2019!!!!!