Zprávičky ze čtení u Ježků

Únorové čtení

V pátek 8.2. nás přišla navštívit babička Josefka, naší kamarádky Bellinky. Paní Josefka za námi přišla s pohádkami Václava Čtvrtka.

Pohádky byly z knihy” Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky.” Vyprávěly o tom, jak tihle dva skřítci převáží vejce a vymýšlí sněhovou kouli, co neroztaje.
Obě pohádky byly o zimě a dětem se moc líbily a ještě dlouho po skončení četby jsme si o zimě

povídali a taky o tom jak , se staví sněhulák,  nakonec jsme si zarecitovali naši sněhuláčí říkanku. A jako tradičně jsme naše pohádkové 

dopoledne zakončili kresbou do deníku. Tak moc děkujeme paní Josefko a těšíme se naviděnou!!!!! 

V pátek 22.2. nás po delším čase opět navštívila paní Ivanka, babička naší kamarádky Lucinky. Vybraly pro nás tentokrát vyprávění z knihy J.Čapka- “O pejskovi a kočičce”. Vyslechli jsme si příběh o tom, jak tihle dva kamarádi hráli dětem divadlo. Když příběh skončil, paní Ivanka dětem ještě pověděla pohádku o tom, kde se vzalo pořekadlo, že se kočička s pejskem rádi nemají. Pohádka byla veselá a dětem se líbila. Po vyprávění jsme babičce ukázali obrázky z minulého čtení a vzpomínali jsme na pohádku “O žabce carevně”, kterou nám babička před časem četla. A pak už přišla na řadu kresba do našich deníčků. Když pak paní Ivanka odešla, zahráli jsme si také divadlo- pohádku “O řepě”. Příjemné dopoledne jsme zakončili nezdravím, přesto zaslouženým “mlsáním”, co nám Lucinka s babičkou donesly. Moc děkujeme paní Ivanko za Váš čas a brzy nashledanou!!!!!