Zprávičky ze čtení

Říjnové čtení

V říjnu nás navštívily dvě velmi milé dámy – paní Ivanka Ždimerová a paní Jana Chaloupková. 

Paní Ivanka dětem přečetla pohádku “Kaštanoví kulišáci” z knihy “Pohádky zahradního skřítka”- děti se s chutí a nebývalou pozorností zaposlouchaly do příběhu tří kamarádů, kteří si jednou na podzim přinesli domů tři kouzelné kaštánky, které o půlnoci očaroval Měsíc, a tak se z nich vyklubali tři “Kulišáci”, kteří dětem dokázali natropit velké neplechy. Pohádka se dětem moc líbila a s babičkou si dál povídaly nejen o kaštanech a podzimu, ale i “kulišárnách”, co občas někomu provedou. Nakonec děti nakreslily krásné “kaštánkové” obrázky.(viz fotogalerie)

Paní Jana dětmi přišla s vyprávěním pohádky, kterou sama vymyslela pro svého vnoučka Honzíka. Vyprávění bylo pro děti atraktivní hlavně tím, že dostávaly v jeho průběhu dějové otázky a pobídky k dokončení věty, což je udržovalo v napětí a pozornosti. Vyprávění o přátelství dvou psíků, kteří se náhodou potkali a vzájemně si pomohli se svým trápením, se dětem velmi líbilo a ještě dlouho po jeho skončení si s babičkou nadšeně povídaly ( o tom, co rády jedí, s jakým plyšákem spí v posteli, kam jezdí na dovolenou, jaké mají doma zvířátko….). Na závěr setkání jsme si všichni společně zazpívali.

Obě setkání byla velmi milá a příjemná a my moc děkujeme, že jste za námi přišli a strávili s námi dvě krásná pohádková dopoledne. Už se moc těšíme na další setkání s Vámi!!!!!    Vaši Ježci