Zprávy ze čtení u Ježků

Květnové čtení

V pátek 17.5. za námi znovu po delším čase, přišla s pohádkou paní Ivanka Ždimerová. Tématem  tohoto období jsou zvířátka, tak ani pohádka nemohla být jiná, než zvířecí. Tentokrát jsme poslouchali dva příběhy z knihy “O zvědavém štěňátku”. Ten první byl o ztracené vodě z misky a druhý o včelkách a medu. Příběhy doprovázely krásné ilustrace, které jsme si společně s paní Ivankou prohlédli. Děti paní Ivance také zarecitovaly říkanky, které se o zvířátkách naučily a samozřejmě nechyběly ani obrázky do pohádkových deníků, na jejichž pečlivou realizaci paní Ivanka  znaleckým okem dohlížela. Opět jako již tolikrát jsme prožili příjemné a laskavé setkání. Moc děkujeme!!!!

V pátek 24.5. jsme přivítali velmi milou návštěvu- paní Viki. Babička Viki je s námi v tomto projektu od začátku, a i když už dávno její vnoučata nenavštěvují naší školku, ona s velkou láskou, porozuměním a velkým entusiasmem vždy ráda přijme pozvání a přijde za námi s pohádkou. Je to taková doslova a do písmene kouzelná babička!!!! A my ji za to moc a moc děkujeme!!!!! Tentokrát jsme si poslechli pohádku o “Ošklivém kačátku”. Pohádka byla napínavá a v podání babičky Viki nepřekonatelná. Děti velmi mile dokázala vtáhnout do děje a barevnými dějovými obrázky udržovala děti v napětí až dokonce. Tradičně pak svým bystrým okem dohlížela na “kačátkovskou tvorbu a neváhala svým umem přispět k výsledné podobě několika obrázků. Byl to opět nevšední a příjemný zážitek a babička si okamžitě získala náležité sympatie mnoha dětí!!!! Děkujeme!!!!

V úterý 28.5. jsme se vypravili na cestu “Za hory, za doly” s paní Hellerovou, která si pro nás připravila milé a dobrodružné cestování s pohádkou v nedaleké hájovně, která se nachází v parku “Cibulka”. Setkali jsme se se Smolíčkem, Bohdankou ze Sedmi krkavců, s Krtečkem, s kočičkou z kávové pěny, ale také s hrdiny z “Řeckých bájí a pověstí”. Po tak náročném cestování jsme si zasloužili odměnu, ale k té nebyla jednoduchá cesta- museli jsme nejdříve najít několik pohádkových atributů rozmístěných venku v zahradě hájovny. A protože jsme je našli všechny, čekala nás sladká odměna a “kouzelná mušlička” na památku. Moc jsme si to užili a těšíme se na další setkání s “pohádkovou hájovnou”. Třeba hned po prázdninách. Moc děkujeme!!!!