Na cestě k inkluzi propojujeme světy dětí zdravých a znevýhodněných. Každé dítě je u nás vítáno.
Nabízíme Vám přednášku PhDr. Jana Svobody. Budu ráda, když přijdete a slova odborníka vám budou k užitku.
Téma: „Zásadní výchovné chyby a jak jim zabránit“.
Anotace: „ Jen velmi pomalu mizí výchovné styly, které populisticky vedly děti k individualismu a orientaci na výkon, což vede v pozdějším věku ke ztrátě motivace a seberealizaci. „Chyby, které se udělají při nástupu vojsk, nelze během bitvy odstranit“, pravil jeden vojevůdce. A totéž platí u výchovy. Život, zná jen sčítání. Sebestatnější strom, potřebuje kvalitní kořen.
Chceme Vám pokud možno nejméně ohrožujícím způsobem ukázat zásadní výchovné chyby, které v pozdějším věku vedou spolu s nástupem sociálních sítí k nárustu dětských sebevražd a počtu dětí na antidepresivech.
Kdo je PhDr. Jan Svoboda:
Přední český psycholog Jan Svoboda byl v minulosti supervizorem několika azylových domů a také programu Hestia Praha. Působil jako psycholog a psychoterapeut a nyní působí na Ostravské univerzitě jako odborný asistent na katedře školní a pedagogické psychologie. Je autorem vysokoškolských skript také publikuje své odborné články, ve kterých vychází ze své poradenské praxe, v časopisech jako Ty a Já, Psychologie dnes nebo Prevence. Je také například autorem publikací „Sebepoznávání krokem a chůzí“ či „Agrese a agresivita v předškolním a mladším věku“.
Pozvánka Typ: PDF dokument, Velikost: 66.31 kB
Naše snažení směřuje k tomu, aby děti, které mateřskou školu opouštějí, byly osobnosti pokud možno jedinečné, vzhledem ke svému věku a individuálním možnostem co nejvíce samostatné, sebevědomé a sebejisté, s vlastním rozumem, schopné dívat se kolem sebe, uvažovat, tvořivě přemýšlet a jednat. Chceme, aby z nich byli jedinci na své úrovni přizpůsobiví, odvážní a také zodpovědní, ochotní nejen přijímat, ale také dávat, schopní se dále rozvíjet, učit se všemu, co budou v životě potřebovat a aktivně čelit problémům, které život přináší.